12-04-2019

Półbuty żeglarskie APIA Boat Shoes 77 Racing

Półbuty żeglarskie APIA Boat Shoes 77 Racing

Najnowsza kolekcja żeglarskich półbutów APIA nosi nazwę 77 Racing i jest wyrazem uznania dla gdańskiej drużyny żeglarskiej 77 Racing Sailing Team.

77 Team to grupa zawodowych żeglarzy na czele z Piotrem Tarnackim - 8-krotnym Mistrzem Świata w klasie Micro, zdobywcą blisko 30 medali Mistrzostw Polski oraz triumfatorem Pucharu Świata i Europy. Żeglarze 77 Team od ponad 20 lat odnoszą duże sukcesy w najważniejszych regatach. 

77 Marina to także nowoczesna baza sportowa w samym sercu historycznego Gdańska - Twierdzy Wisłoujście. Natomiast 77 Academy to akademia żeglarska dla pasjonatów regat i żeglarskich wyzwań.

77 marina

APIA pochodzi z Gdańska, jest szczególnie duma z trójmiejskiej drużyny sportowej 77 Racing - APIA od wielu lat jest partnerem 77 Racing Sailing Team.

APIA sailing team

77 Racing Sailing Team APIA

Najnowsza kolekcja, klasycznych żeglarskich półbutów APIA 77 Racing uszyta została specjalnie na zamówienie marki APIA w portugalskiej fabryce obuwniczej specjalizujące się z produkcji butów typu boat shoes.

Żeglarskie półbuty APIA 77 Racing proponujemy w trzech kolorach: jasnym brązie, kolorze granatowym oraz granacie łączonym z ciemnym brązem.

APIA buty żeglarskie 77 Racing Montana Beige

APIA boat shoes buty żeglarskie 77 Racing Montana Navy

APIA boat shoes buty żeglarskie 77 Racing NL NavyTexas

Najnowsza kolekcja Boat Shoes APIA 77 Racing to tradycyjna wersja półbutów żeglarskich, za których twórcę uznaje się Paula Sperry, amerykańskiego żeglarza-amatora. To on, na początku lat 30 ubiegłego wieku, opatentował charakterystyczną dla boat shoes antypoślizgową podeszwę z nacięciami. Do płytkiego, nieregularnego nacięcia podeszwy, zainspirowały go obserwacje własnego psa, cocker spaniel o imieniu Prince, sprawnie poruszającego się po śliskiej tafli lodu.

Oprócz antypoślizgowej podeszwy, cechami charakterystycznymi boat shoes są: skórzana cholewka, która dla utrzymania formy przewiązana jest rzemieniem przechodzącym wokół stopy, oraz mocne, skórzane sznurowadła.

APIA buty żeglarskie 77 Racing Montana Navy

Historia Boat Shoes związana jest z żeglarstwem ale ich obecna funkcja jest znacznie bardziej uniwersalna. Półbuty żeglarskie stały się ikoną mody męskiej - symbolem dobrego stylu, pasji do morza i sportowej elegancji.

boat shoes żeglarskie półbuty APIA.jpg

Boat Shoes (buty na łódkę) lub Deck Shoes (buty pokładowe) to bardzo praktyczny typ casualowego obuwia, które doskonale sprawdza się w ciepłym sezonie.

W każdej, wiosenno-letniej kolekcji butów APIA proponujemy żeglarskie półbutyAPIA boat shoes i dbamy o to, aby były perfekcyjnie wykonane.

APIA buty żeglarskie 77 Racing NL Navy Texas

Półbuty żeglarskie doskonale pasują do codziennych ubrań noszonych do pracy, do szkoły, do klubu czy na randkę. Żeglarskie mokasyny APIA świetnie wyglądają do szortów i dobrze sprawdzają się podczas wakacji czy weekendowych wyjazdów.

Apia boat shoes

Najlepiej, jeśli klasyczne boat shoes nosimy na skarpety-stopki, które nie są widoczne po założeniu buta lub na gołą stopę.

APIA buty żeglarskie Boat 02 NL12570 Navy

Żeglarskie półbuty APIA dobrze wyglądają praktycznie do każdego rodzaju spodni w stylu casualowym. To także, jeden z niewielu modeli butów, które świetnie prezentują się w zestawach z szortami.

Kolekcja żeglarska APIA

Klasyczne Boat Shoes należą do kanonu męskiego obuwia. Te ponadczasowe, zawsze modne buty proponujemy w każdej kolekcji APIA, ponieważ doskonale sprawdzają się zarówno w roli butów żeglarzy zapewniając wygodę podczas długich rejsów i równie dobrze radzą sobie w miejskiej otchłani.

APIA buty żeglarskie 77 Racing Montana

W najnowszej, wiosenno-letniej, męskiej kolekcji APIA  znajdziecie wiele atrakcyjnych fasonów butów,. Oprócz butów żeglarskich APIA 77 Racing, elastycznych mokasynów APIA typu driving mocs polecamy również, lekkie, wsuwane półbutymokasyny APIA Nazare.

Serdecznie zapraszamy salonów obuwniczych APIA.

mokasyny męskie APIA