21-01-2016

Artyści w sklepach APIA #2

Artyści w sklepach APIA #2

Do naszych sklepów trafili artyści. Wśród butów i torebek stanęły dzieła sztuki. Zaprosiliśmy artystów do nas, a przyciągnęła ich wyjątkowa atmosfera panująca w naszych sklepach i doskonałe produkty, które proponujemy.

 

Tym razem w naszych sklepach, w gdyńskim Klifie oraz w gdańskiej Galerii Bałtyckiej, stanęły niezwykłe rzeźby Tomasza Radziewicza.

 

 

 

TOMASZ RADZIEWICZ

 

Tomasz Radziewicz, to niezwykle zdolny rzeźbiarz młodego pokolenia. Jest absolwentem gdańskiej ASP. Ukończył Wydział Rzeźby w 2003 roku w Pracowni Prof. Stanisława Radwańskiego, który mówił o nim tak: "Trafiają do ASP ludzie uzdolnieni, ale człowiek z takim talentem jak Radziewicz pojawia się rzadko. Posiada on, że tak powiem, rzeźbiarski słuch absolutny. Wyczuje w sztuce każdą fałszywą nutę, no a poza tym ma znakomity warsztat". 

Tomasz Radziewicz zajmuje się szeroko rozumianą działalnością twórczą. Uprawia rzeźbę, rysunek i projektowanie. W swojej twórczości sięga po najróżniejsze materiały zarówno tak klasyczne jak kamień i metal jak i współczesne materiały jak beton przezroczysty żywice sylikony etc. W zależności od pomysłu używa właściwych środków wyrazu dla osiągnięcia celu. Jego prace można była oglądać na wystawach:

2002 Wystawa indywidualna w Galerii BWA Bielsko Biała
2003 Wystawa indywidualna rysunku „Galeria Rynek”,Olsztyn
2005 Międzynarodowy plener rzeźbiarski i wystawa zbiorowa Montauban,Francja
2007 Międzynarodowy plener rzeźbiarski Marc la Tur,Francja
2008 Międzynarodowy plener rzeźbiarski i wystawa zbiorowa Rechowot, Izrael
2011 Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Grasse, Francja a teraz także w naszych salonach obuwniczych w gdyńskim Klifie i gdańskiej Galerii Bałtyckiej.

Dla szerszego odbiorcy znany jest z realizacji pomnikowych takich jak: Pomnik Józefa Piłsudskiego w Gdańsku (2006 r.), Pomnik Jana Pawła II w Przemyślu (2006 r.) czy Kazimierza Deyny w Warszawie (2012 r.).

 

W ostatnim roku stworzył cykl rzeźb Lwy Gdańskie promujących miasto i jego kulturę. Młode lewki o imionach: Bolek, Lolek i Tola, można oglądać w gdańskim ZOO, przed gdańskim stadionem i w Brzeźnie przy molo. Artysta obiecuje, że niedługo pojawią się kolejne lwy.

Poza realizacjami pomnikowymi, artysta tworzy prace do przestrzeni galeryjnej jak i dla indywidualnych klientów. Od kilku lat mocno związany jest z projektowaniem rzeźb świata fantasty, jako concept artist realizuje projekty dla tak ważnych polskich marek jak CD Projekct Red. Owocem tej współpracy jest zrealizowana rzeźba kolekcjonerska do III najnowszej edycji gry The Witcher Wild Hunt.

Aby obejrzeć rzeźby Tomasza Radziewicza zapraszamy serdecznie do naszych trójmiejskich sklepów oraz na jego facebookowy profil.