16-11-2015

APIA - dążenie do celu #2 - wywiad z Piotrem Janukowiczem

APIA - dążenie do celu #2 - wywiad z Piotrem Janukowiczem

W drugiej części rozmowy z Piotrem Janukowiczem - prezesem firmy APIA, rozmawiamy o jego preferencjach przy wyborze obuwia.

Czym kierujesz się wybierając obuwie dla siebie?

Potrzebą. Buty kupuję zazwyczaj wtedy, gdy potrzebuję. Każdy z nas potrzebuje dobrego obuwia. Każdy z nas innego i do zaspokojenia różnych potrzeb.

Jakie warunki musi spełniać Twoje obuwie?

Obuwie powinno odpowiadać mojemu stylowi życia. Pasować do wykonywanej przeze mnie pracy i dobrze służyć podczas realizacji pasji. Podkreślać wyjątkowe przeżycia i okazje.

Buty muszą mi się spodobać. Powinny dobrze łączyć się z odzieżą, do której zamierzam je nosić. Po włożeniu ich na stopy chcę czuć się sobą, wiedzieć, że to fason stworzony dla mnie.

Obuwie powinno mieć odpowiedni stosunek jakości do ceny. Lubię rzeczy dobrej jakości i czuję ich wartość. Zwracam dużą uwagę na rodzaj skóry, jakość skórzanych wyściółek, konstrukcję, jakość podeszew.

 

 

 

Jakie obuwie wybierasz na co dzień?

Na co dzień zajmuję się prowadzeniem firmy. Nie mam obowiązku używania formalnej odzieży każdego dnia. Garnitur ubieram z dwóch powodów. Po pierwsze lubię. Po drugie chcę okazać szacunek osobie, z którą się spotykam.

Obuwie, które wybieram jesienią do dziennego garnituru to fasony z klasyczną cholewką, ale na grubszej podeszwie z kauczuku lub podzelowanej skóry. Jesienią i zimą gustuję w obuwiu cięższym optycznie ale lekkim wagowo. Tego typu półbuty czy sztyblety idealnie łączą się ze zwężonymi spodniami, krótszą marynarką, pikowaną kurtką lub trenczem.

 

 

A gdy nie ubierasz garnituru?

Lubię dżinsy i do tego wełnianą marynarkę lub marynarkowy sweter. Do tego idealnie pasują sztyblety. Leżą na stopach jak rękawiczki na dłoniach, łatwo się je wkłada i szybko zdejmuje. Lubię mieć je na stopach. W skórzanych sztybletach nie jest za gorąco w biurze i za zimno na zewnątrz. To świetny rodzaj butów.

 

 

A co wybierasz na wyjątkowe okazje?

Ostatnio mocno przeżyłem cykl koncertów laureatów konkursu im. Fryderyka Chopina. Kosmiczna muzyka w nieziemskim wykonaniu. Na takie koncerty nie można iść z marszu. Należy się odpowiednio przygotować. Wieczorowy garnitur, biała koszula a do tego klasyczne, czyste w formie półbuty z koziej skóry, na skórzanej podeszwie, szyte metodą Blake. Taki strój pozwala uaktywnić zmysły na odbioru dzieła.

 

 

Co ubierasz w czasie wolnym?

Wybieram skórzane trampki. Trampki władają modą od kilku sezonów. Bardzo lubię połączenie lekkiej kauczukowej podeszwy z najwyższej jakości skórą. Jesienią idealnie sprawdzają się trampki za kostkę, ocieplone fazowaną wełną. Lubię je nosić do krótkiej puchowej kurtki.